Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

pon., 11.04.2022
18:30–20:00

Wykład online
Warszawa z mapą
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł

Warszawa z mapą wygląda inaczej: Czy mapa prawdę Ci powie?

Cykl wykładów poświęcony po trosze dziejom planów Warszawy, po trosze Warszawie widzianej na planach miasta, po trosze interpretacjom tego co w mieście znamy z perspektywy innej niż codzienna. Spróbujemy myśleć o Warszawie mapą.

Na wszystkich spotkaniach towarzyszyć będą nam plany miasta, zazwyczaj te dawne, czasem przycięte, przekręcone, poskręcane, nieraz powiększone ponad miarę. Ale niezależnie od sposobu ich użycia będą w centrum uwagi – one i ich miasto.

O czym będzie wykład online?

Mapa, jak każda inna opowieść (wszak mapa jest opowieścią), może nieść w sobie prawdę lub fałsz. Może informować o przestrzeni lub skrywać ją przed okiem czytelnika. A wszystko zgodnie z zamysłem autora, inicjatora, donatora, cenzora…

Na wykładzie spotkamy się z opowieściami na różne sposoby prawdziwymi. Łączyć je będzie istniejąca i nieistniejąca przestrzeń Warszawy wpisana w plany miasta.

Wykład poprowadzi dr Paweł Weszpiński, geograf i kartograf, opiekun zbioru kartograficznego i kurator Gabinetu planów i map Warszawy w Muzeum Warszawy, współpracownik Centrum Badań nad Kulturą Warszawy Uniwersytetu Warszawskiego

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online. Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

TEMATY KOLEJNYCH WYKŁADÓW:


Sprawdź program wykładów w Centrum Interpretacji Zabytków.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.