Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 22.06.2019
17:00–18:30

Spotkanie
Centrum Interpretacji Zabytku
Wstęp wolny

Wszystkie kroniki wina | Spotkanie autorskie z M. Bieńczykiem

Spotkanie autorskie z Markiem Bieńczykiem poprowadzi dr Michał Bardel.

Kontynuujemy spotkania wokół tematyki winiarskiej. Podczas wykładów poniedziałkowych w Centrum Interpretacji Zabytku poznawaliśmy regiony winiarskie, które zostały wyróżnione wpisem na listę światowego dziedzictwa UNESCO – zgłębialiśmy już tajemnice Bordeaux, Szampanii, Tokaju czy Nadrenii.

Aby sprawdzić zdobytą do tej pory wiedzę i posłuchać o literackich impresjach winiarskich zapraszamy na spotkanie autorskie z Markiem Bieńczykiem. Podczas spotkania opowie nam o „Wszystkich kronikach wina” wydanych w 2018 roku. Wcześniejsze dwa tomy winiarskich kronik ukazały się w roku 2001 i 2011.

Z opisu książki:
Marek Bieńczyk to pisarz, eseista, laureat Nagrody Literackiej Nike 2012, ale również enolog. Z pasją, ale też z humorem, śmiechem i dystansem opowiada o winie na różne sposoby. Albowiem przyjemność płynąca z wina polega nie tylko na degustowaniu, na duchowych uniesieniach czy na poznawaniu tajników produkcji. Równie ważna jest gawęda, opowieść, dla której wino jest to głównym tematem, to pretekstem. Nie musimy być koneserami, znawcami wina, aby kroniki te smakować.

Podczas spotkania będzie możliwość kupienia książki oraz zdobycia autografu.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Centrum Interpretacji Zabytku od poniedziałku, 10 czerwca, godz. 18.00.
Liczba miejsc ograniczona


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.