Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

pon., 31.08.2020
18:30–19:45

Wykład
Muzeum Warszawy
5 zł

Włochy. Wino i historia: Wenecja

Miasto Wenecja ma wiele uroku, choć akurat w jego okolicach winnic ze świecą szukać. Ale Wenecja to także nazwa regionu winiarskiego, a nawet dwóch regionów: Wenecji Euganejskiej i Friuli – Wenecji Julijskiej. 

Tu powstaje znane na całym świecie amarone della valpolicella, wino będące dziełem zupełnie niezwykłego przypadku. Tu wyrabia się także miliony hektolitrów popularnego prosecco. W cieniu tych gwiazd kryją się tu jednak także niemal nieznane polskiemu klientowi miejscowe perełki, o których opowiemy w drugiej części cyklu „Włochy. Wino i historia”.

 

CYKL WYKŁADÓW: WŁOCHY. WINO I HISTORIA

 

Prowadzący: dr Michał Bardel

Jest dziennikarzem i nauczycielem akademickim, redaktorem naczelnym dwumiesięcznika „Czas Wina”, jurorem w międzynarodowych konkursach winiarskich, kierownikiem studiów podyplomowych z wiedzy o winie w Collegium Civitas. Wydał m.in. książki „Zbrodnia i wino. Sensacyjny przewodnik po winach świata”, „Korek czy zakrętka” (wydawnictwo Znak) oraz (wraz z W. Gogolińskim) dwa tomy „Wiedzy o winie”.

 

Informacje o wydarzeniu w kinie Syrena

miejsce: kino Syrena, Muzeum Warszawy, wejścia od strony ul. Nowomiejskiej 8

limit miejsc: 15 (limit może ulec zmianie)

Kup bilet

 

Informacje o wydarzeniu online

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

Limit miejsc: 50

Kup bilet

 

Sprawdź pozostałe wykłady poniedziałkowe w Centrum Interpretacji Zabytku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.