Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

śr., 08.12.2021
18:30–20:00

Wykład
Spacery UNESCO
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Wille i pałace Italii: Rzym – Pałac Kwirynalski | ONLINE

Grafika. Na różowym tle napis Spacery UNESCO. Spacery online Środa 18:30

W ramach serii „Spacery UNESCO” zapraszamy na cykl spotkań, poświęconych architekturze i kolekcjom Italii. Przyglądamy się losom znanych włoskich rodów i ich rezydencji. Rozmawialiśmy już o Palazzo Colonna, Palazzo Doria Pamphilj, Palazzo i Willi Farnese oraz Willi Borghese.

Ostatni wykład z tego cyklu poświęcimy najmłodszej rezydencji papieskiej w Rzymie. Na terenie dawnej winnicy papieża Pawła IV Carafy, w której w czasach Grzegorza XIII posadowiono willę pontyfikalną, wzniesiono ostatecznie w XVII wieku nową, oficjalną, państwową siedzibę władzy papieskiej.

Pałac Kwirynalski, bo o nim mowa, od 1871 roku był siedzibą królów włoskich, a od 1946 roku jest reprezentacyjnym Pałacem Prezydenckim Republiki Włoskiej.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”, kierownik Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy.

Informacje praktyczne:

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online. Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.