Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 09.02.2022
18:30–20:00

Wykład online
Spacery UNESCO
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Wille i pałace Italii: Parma rodu Farnese | ONLINE

Grafika. Na szarym tle napis Spacery UNESCO online środa 18:30

W regionie Emilia Romania, pomiędzy Bolonią a Mediolanem leży pełne uroku miasto, którego mury były świadkami historii splatającej się burzliwie z dziejami Kościoła.

Alessandro Farnese, zawdzięczający zapobiegliwości swej siostry przydomek „kardynał spódniczka”, stając się głową Kościoła jako Paweł III umiejętnie zabezpieczył swoich krewnych, wyposażając ich w liczne dobra, w tym powierzając także władzę nad Parmą. Dzięki mecenatowi rodziny Farnese miasto do dziś szczycić się może takimi obiektami sztuki jak Palazzo della Pilotta czy Teatro Regio.

Jednak Parma to nie tylko książęce fundacje, ale także katedra oraz galeria, w której zgromadzono wybitną kolekcję obrazów Corregia, Parmigiana, Craccich, a także Fra Angelico i wielu innych.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”, kierownik Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy.

Informacje praktyczne:

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.