Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

śr., 10.11.2021
18:30–20:00

Wykład
Spacery UNESCO
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Wille i pałace Italii: Palazzo i Willa Borghese | ONLINE

Grafika. Na różowym tle napis Spacery UNESCO. Spacery online Środa 18:30

W cyklu spotkań, poświęconych architekturze i kolekcjom Italii, przyglądamy się losom znanych włoskich rodów i ich rezydencji. O burzliwych dziejach Villi Borghese i ludzi z nią związanych opowie historyk sztuki, dr Olaf Kwapis.

Na rzymskim Wzgórzu Pincio, w środku ogrodu, na początku XVII wieku wzniesiono budynek znany do dziś jako Villa Borghese. Zaprojektowano go i zbudowano od razu z myślą o ekspozycji wyjątkowej kolekcji rzeźby i malarstwa.

Jej dawny właściciel, wytrawny kolekcjoner, kardynał Scypion Borghese, sięgał po kradzież, szantaż i malwersacje, by zdobyć najwspanialsze dzieła. Chciał też wykreować rzeźbiarza równego Michałowi Aniołowi. Spotkanie pożądania z geniuszem fascynująco splotło losy kardynała i młodego Gianlorenza Berniniego.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”, kierownik Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy.

Informacje praktyczne:

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online. Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

Terminy i tematy kolejnych wykładów:

  • 1 grudnia – Wille i pałace Italii: Rzym – Pałac Kwirynalski.

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.