Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 02.03.2022
18:30–20:00

Wykład online
Spacery UNESCO
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Wille i pałace Italii: Pałace Palermo | ONLINE

Grafika. Na szarym tle napis Spacery UNESCO online środa 18:30

Obok Neapolu, jedna ze stolic Królestwa Obojga Sycylii, siedziba Fenicjan, Greków, Rzymian, następnie Kalifatu, wkrótce potem dynastii normańskiej, aragońskiej, burbońskiej – ma w sobie pamięć agory, forum i suku, jest niespotykanym nigdzie indziej palimpsestem stylów, epok, technik artystycznych i architektonicznych form. Nakłada się tu na siebie historia, pamięć i wspomnienie wielokulturowości w nazwach ulic zapisywanych do dziś w trzech alfabetach. Najświetniejsze mozaiki królewskiej kaplicy i świątyń Palermo, a przede wszystkim signum temporis królestwa normańskiego, czyli Monreale, w cieniu zaułków przyczajone bogato zdobione stiukiem oratoria – to wszystko w jednym miejscu, w mieście północnej Sycylii.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”, kierownik Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy.

Informacje praktyczne:

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.