śr., 02.02.2022

5 PLN

Wille i pałace Italii: Pałace Ferrary | ONLINE

Grafika. Na szarym tle napis Spacery UNESCO online środa 18:30

Swój dynamiczny rozwój Ferrara zawdzięcza rodowi d’Este, rządzącemu księstwem od XIII do XVI wieku.

Nasz spacer rozpoczniemy od zamku Estense, wybudowanego w XIV w. jako twierdza obronna. Zamek był symbolem władzy absolutnej markizów d’Este nad miastem. Przyjrzymy się także architekturze pałaców miejskich, w tym m.in. Palazzo dei Diamanti, którego elewację wykonano w marmurze ciętym na podobieństwo szlifu diamentowego. Odsłonimy również największą z tajemnic miasta, która kryje się w Palazzo Schifanoia.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”, kierownik Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy.

Informacje praktyczne:

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.