Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

śr., 16.02.2022
18:30–20:00

Wykład online
Spacery UNESCO
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Wille i pałace Italii: Królewskie pałace Neapolu | ONLINE

Grafika. Na szarym tle napis Spacery UNESCO online środa 18:30

W dynamicznej i tajemniczej stolicy Południa Italii władzę sprawowało sześć dynastii.

Władza wymagała organizacji przestrzeni ceremonialnej miasta, której ramą była architektura królewskich rezydencji. Dlatego Neapol znany jest nie tylko jako miasto żyjące w cieniu Wezuwiusza i nieopodal zasypanych miast antycznych, lecz także jako miasto zróżnicowanych, wznoszonych przez kolejne pokolenia odmiennych rezydencji królewskich i pałaców arystokracji.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”, kierownik Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy.

Informacje praktyczne:

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.