Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 30.03.2022
18:30–20:00

Wykład online
Spacery UNESCO
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Wille i pałace Francji: Palais Royal i Hotel Tubeuf. Miejsca władzy i wiedzy

Grafika. Na różowym tle napis Spacery UNESCO. Spacery online Środa 18:30

Palais Royal to jeden z lepiej rozpoznawalnych zabytków Paryża, głównie dzięki sławnej instalacji Daniela Burena z 1985 r. Często zapomina się, że od XVII wieku było to miejsce związane z władzą i polityką. Z kolei Hotel Tubeuf to niemal zapomniana dziś rezydencja, która swego czasu była rezydencją kardynała Mazariniego, stanowi od XIX wieku część Biblioteki Narodowej Francji.

Prowadzący: dr Paweł Ignaczak – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzi badania nad warszawskim środowiskiem graficznym XVIII w. oraz nad grafiką i kolekcjonerstwem w Polsce i Francji od XVIII do XX w. Kurator Gabinetu Portretów w Muzeum Warszawy.

Informacje praktyczne:

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online. Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.