Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

śr., 25.05.2022
18:30–20:00

Wykład online
Spacery UNESCO
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Wille i pałace Francji: Na wakacje! Lazurowe Wybrzeże badaczy i kolekcjonerów

Grafika. Na szarym tle napis Spacery UNESCO online środa 18:30

Villa Kérylos i villa Ephrussi de Rothschild

Dwie rezydencje z okolic Nicei przyciągają uwagę oryginalnością koncepcji i bogactwem kolekcji. Położone między Niceą a Monako są śladem fascynacji tym regionem wypoczynkowym pierwszych lat XX w.

Villa Kérylos to erudycyjna rekonstrukcja greckiego domu stworzona przez wybitnego badacza czasów hellenistycznych, Theodore’a Reinacha (1868-1920).

Villa Ephrussi de Rothschild to wymarzona rezydencja ekscentrycznej milionerki, Béatrice Ephrussi de Rothschild (1864-1934), zakochanej w sztuce XVIII wieku.

Prowadzący: dr Paweł Ignaczak – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzi badania nad warszawskim środowiskiem graficznym XVIII w. oraz nad grafiką i kolekcjonerstwem w Polsce i Francji od XVIII do XX w. Kurator Gabinetu Portretów w Muzeum Warszawy.

Informacje praktyczne:

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online. Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.