śr., 09.03.2022

Wykład online
Spacery UNESCO
5 PLN

Wille i pałace Francji: Chantilly i Ecouen. Creme Chantilly, konie i meandry wielkiej polityki

Grafika. Na różowym tle napis Spacery UNESCO. Spacery online Środa 18:30

Dwa zamki, dwie rodziny, dwa muzea, dwa światy. Chantilly i Ecouen to dwie rezydencje arystokratyczne leżące w okolicach Paryża, które przez wiele lat należały do dwóch wybitnych rodzin – Montmorency i Kondeuszy. W XIX i XX wieku oba zamki stały się muzeami dostępnymi dla publiczności, choć dziś trudno zauważyć łączące je kiedyś więzy. Nasza wirtualna wizyta przeniesie nas w świat wielkiej polityki XVI i XVII wieku oraz w świat koncepcji kolekcjonersko-muzealniczych XIX i XX stulecia.

Prowadzący: dr Paweł Ignaczak – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzi badania nad warszawskim środowiskiem graficznym XVIII w. oraz nad grafiką i kolekcjonerstwem w Polsce i Francji od XVIII do XX w. Kurator Gabinetu Portretów w Muzeum Warszawy.

Informacje praktyczne:

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online. Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.