Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

śr., 12.10.2022
18:00–19:30

Wykład
Spacery UNESCO
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł

Wille i pałace Europy. Vaux Le Vicomte i Maisons-Laffitte – dwa archetypy rezydencji francuskiej

Grafika. Na szarym tle napis Spacery UNESCO online środa 18:30

Pod koniec XVII wieku pałac w Wersalu stał się niedoścignionym wzorem dla rezydencji. Wcześniej jednak inne założenia wyznaczały trendy i mody francuskiej arystokracji.

Na wykładzie przyjrzymy się dwóm rezydencjom z okolic Paryża powstałych w epoce Ludwika XIII i Ludwika XIV. Ich niezwykła architektura oraz świetne wyposażenie, nierzadko pochodzące już z czasów późniejszych do dziś stanowią istotną atrakcję dla zwiedzających.

Prowadzący: dr Paweł Ignaczak – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzi badania nad warszawskim środowiskiem graficznym XVIII w. oraz nad grafiką i kolekcjonerstwem w Polsce i Francji od XVIII do XX w.

Informacje praktyczne

Wykład odbywa się hybrydowo. Można w nim uczestniczyć stacjonarnie w siedzibie Centrum Interpretacji Zabytków na Starym Mieście (obowiązuje limit miejsc: 30 osób) lub online z domu albo dowolnego miejca.

Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Centrum Interpretacji Zabytku na Starym Mieście (ul. Brzozowa 11/13). Bilety do nabycia online lub w kasie Centrum Interpretacji Zabytku. KUP BILET NA WYKŁAD STACJONARNY

Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę eWejsciowki.pl. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować. KUP BILET NA WYKŁAD ONLINE


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.