Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

śr., 23.11.2022
18:00–19:30

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł

Wille i pałace Europy. Tuilleries, SaintCloud, Compiegne i Pierrefonds – rezydencje Napoleona III

Grafika. Na szarym tle napis Spacery UNESCO online środa 18:30

Ludwik Napoleon dokonując zamachu stanu powoływał się do swego pokrewieństwa z cesarzem Napoleonem. W opinii koronowanych głów europejskich jego cesarski tytuł nie miał odpowiedniej legitymacji. Dlatego Napoleon III starał się przekonać opinię publiczną, że jest prawdziwym cesarzem.

Wśród jego działań na tym polu należy wskazać działania artystyczne i architektoniczne, wyrażające się m. in. nowymi, przebudowanymi lub po prostu re-aranżowanymi rezydencjami, o iście imperialnym rozmachu.

Prowadzący: dr Paweł Ignaczak – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzi badania nad warszawskim środowiskiem graficznym XVIII w. oraz nad grafiką i kolekcjonerstwem w Polsce i Francji od XVIII do XX w.

Informacje praktyczne

Wykład odbywa się hybrydowo. Można w nim uczestniczyć stacjonarnie w siedzibie Centrum Interpretacji Zabytków na Starym Mieście (obowiązuje limit miejsc: 30 osób) lub online z domu albo dowolnego miejca.

Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Centrum Interpretacji Zabytku na Starym Mieście (ul. Brzozowa 11/13). Bilety do nabycia online lub w kasie Centrum Interpretacji Zabytku. KUP BILET NA WYKŁAD STACJONARNY

Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę eWejsciowki.pl. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować. KUP BILET NA WYKŁAD ONLINE


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.