Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

śr., 25.01.2023
18:00–20:00

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł

Wille i pałace Europy. Królewskie pałace Neapolu

Grafika. Na szarym tle napis Spacery UNESCO online środa 18:30

Na dziedzictwo kulturowe i artystyczne Europy składa się między innymi pamięć blasku rezydencji władców, którzy rządzili poszczególnymi regionami starego kontynentu. O historii spektakularnych projektów architektonicznych i ich kontekstach porozmawiamy w nowym cyklu wykładów w Centrum Interpretacji Zabytku.

Cykl rozpocznie wykład na temat Neapolu i jego królewskich rezydencji.

Spotkamy się z dziejami jednego z bardziej intrygujących regionów południowej Italii – historią miejsca, które od starożytności do dziś jest synonimem spełnienia marzeń o podróży życia. Wykład ma na celu przedstawienie rezydencji królewskich w Neapolu. Ich dzieje odzwierciedlają różnorodność i zmienność polityczną dynastii przez wieki rządzących Południem Włoch.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis jest historykiem sztuki, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendystą La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunktem w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badaczem średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu) oraz organizatorem europejskich podróży edukacyjnych. Kierownik studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje” oraz „Dziedzictwo śródziemnomorskie: Kultura, filozofia, sztuka” w Collegium Civitas w Warszawie.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wykład odbywa się hybrydowo. Można w nim uczestniczyć stacjonarnie w siedzibie Centrum Interpretacji Zabytku na Starym Mieście (obowiązuje limit miejsc: 30 osób) lub online z domu albo dowolnego miejsca.

Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Centrum Interpretacji Zabytku na Starym Mieście (ul. Brzozowa 11/13). Bilety do nabycia online lub w kasie Centrum Interpretacji Zabytku. KUP BILET NA WYKŁAD STACJONARNY

Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę eWejściówki.pl. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować. KUP BILET NA WYKŁAD ONLINE


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.