Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

śr., 18.10.2023
18:00–19:30

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł

Wielka Brytania. Most nad Severn, Kew Gardens, Dom Darwina

Wielka Brytania nadawała ton rozwojowi przemysłowemu i naukowemu w Europie już od od połowy XVIII wieku. Symbolami tej pozycji są m.in. związane z intensywnym rozwojem przemysłowym i naukowym Anglii pierwszy most żeliwny, największy na świecie ogród botaniczny i dom Karola Darwina.

Dwa z nich znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i jeden czeka na wpisanie na nią. Jak do tego doszło? Czym były i są dzisiaj te miejsca-ikony?

Prowadzący: dr Paweł Ignaczak – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzi badania nad warszawskim środowiskiem graficznym XVIII w. oraz nad grafiką i kolekcjonerstwem w Polsce i Francji od XVIII do XX w.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wykład odbywa się hybrydowo. Można w nim uczestniczyć stacjonarnie w siedzibie Centrum Interpretacji Zabytków na Starym Mieście (obowiązuje limit miejsc: 30 osób) lub online z domu albo dowolnego miejsca.

Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Centrum Interpretacji Zabytku na Starym Mieście (ul. Brzozowa 11/13). Bilety do nabycia online lub w kasie Centrum Interpretacji Zabytku. KUP BILET NA WYKŁAD STACJONARNY

Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę kicket.com. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować. KUP BILET NA WYKŁAD ONLINE

Zdjęcie: Palmiarnia w Kew Gardens


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.