Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

pon., 18.10.2021
18:30–20:00

Wykład
Warszawa – nowe spojrzenia
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł

Warszawska nowoczesność, XX wiek i dawniej – wykład prof. Błażeja Brzostka | ONLINE

Wykład w ramach cyklu Warszawa – nowe spojrzenia, podczas którego prof. Błażej Brzostek, historyk, badacz historii społecznej i dziejów miast, opowie o różnych punktach widzenia na miasto stołeczne Warszawę.

Zapraszamy na wykład wszystkich, którzy chcieliby poznać wybrane aspekty historii Warszawy od zupełnie nowej, nieoczywistej strony. Jesteśmy przekonani, że i varsavianiści, i osoby, których zainteresowanie historią stolicy dopiero się zaczyna, znajdą tu coś dla siebie!

Słowo „nowoczesność” jest dzisiaj z pewnością mniej nośne niż pół wieku temu. Nowoczesność stanowiła wyzwanie. Zrodzone w wieku XIX, pojęcie zdominowało myślenie następnego stulecia.

Jaka miała być, a jaka była warszawska nowoczesność w minionym stuleciu i dawniej? Z czym Warszawa miała się porównywać i mierzyć, jakie wzory wybierać, ku czemu zmierzać?

Na wykładzie poznamy zaproponowany przez prof. Błażeja Brzostka przegląd wizji nowoczesności, wysiłków i krytyk związanych z wyzwaniem „doganiania świata”.


Wejściówki na wydarzenie będą do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.