Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

czw., 08.07.2021
18:30–20:00

Debata
Centrum Interpretacji Zabytku
Wstęp bezpłatny

Warszawa na wakacje: Szlakiem kuchni społecznych

Grafika. Na szarym tle napis Warszawa na wakacje

Zapraszamy na warszawską podróż szlakiem kuchni społecznych.

Jarmiła Rybicka, założycielka warszawskiej Kuchni Konfliktu, podzieli się z Wami historią powstania stołecznej Kuchni Konfliktu, knajpy i sklepu prowadzonych przez warszawiaków pochodzących z różnych regionów świata objętych konfliktami zbrojnymi. Opowie też o innych społecznie zaangażowanych knajpach i restauracjach, które z powodzeniem, choć często mimo różnych wyzwań, działają w Warszawie. Gdzie zjeść dobry, zaangażowany posiłek w stolicy? Jakie typy gastronomii i gdzie prowadzą i współprowadzą warszawiacy-uchodźcy, czy mieszkańcy z różnymi spektrami autyzmu i innymi obciążeniami? Bądźcie z nami on-line, a potem wyruszcie szlakiem warszawskich kuchni społecznych!

Wydarzenie odbędzie się na Facebooku Muzeum Warszawy

Goście: Jarmiła Rybicka – socjolożka, aktywistka społeczna i założycielka Kuchni Konfliktu, bistro-sklepu tworzonego przez uchodźców_czynie, które daje kluczowe wsparcie w budowaniu poczucia bezpieczeństwa i stabilności oraz szansę podzielenia się osobistymi historiami i znakomitą kuchnią. Współpracowała m.in. z aktywistami z Białorusi, obrońcami praw człowieka w Hondurasie, Helsińską Fundacją Praw Człowieka i Plastic Soup Foundation w Amsterdamie. Na stałe współpracuje z Fundacją Ashoka w ramach Inkubatora Przedsiębiorczości Społecznej Cudzoziemców „Hello Entrepreneurship”

Prowadzenie: Marta Żakowska – Muzeum Warszawy, Magazyn Miasta

Sprawdź pozostałe wydarzenia z cyklu Warszawa na wakacje.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.