czw., 19.08.2021

Debata
Wstęp bezpłatny

Warszawa na wakacje: Podróż po koronach drzew

Grafika. Na szarym tle napis Warszawa na wakacje

Zapraszamy w podróż po koronach ulubionych warszawskich drzew Stanisława Łubieńskiego, pisarza, kulturoznawcy i ornitologa, autora książki „12 srok za ogon” , „Książki o śmieciach” i bloga Dzika Ochota.

Opowiemy Wam o historiach koron warszawskich drzew – wielkich i małych – i o krajobrazowej, historycznej i tożsamościowej roli miejskiej zieleni. Porozmawiamy też o znaczeniu drzew dla ekosystemów miejskich – przyjrzymy się co na nich i w nich żyje. Zobaczcie, jak drzewa nam pomagają i jak możemy im pomóc, a potem wyruszcie w podróż po koronach szlakiem opowieści Stanisława Łubieńskiego!

Wydarzenie odbędzie się na Facebooku Muzeum Warszawy

Gość: Stanisław Łubieński – ukrainista i kulturoznawca, ornitolog. Publikował między innymi w „Lampie”, „Nowych Książkach” i „Dwutygodniku”. Autor reportażu historycznego Pirat stepowy przetłumaczonego na chorwacki i ukraiński. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za książkę Dwanaście srok za ogon otrzymał Nagrodę Nike Czytelników 2017, a także nominacje do Paszportu Polityki 2016 oraz Nagrody Literackiej Gdynia 2017. Prowadzi blog Dzika Ochota. Mieszka w Warszawie.

Prowadzenie: Marta Żakowska – Muzeum Warszawy, Magazyn Miasta

Sprawdź pozostałe wydarzenia z cyklu Warszawa na wakacje.