Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 26.08.2021
18:30–20:00

Debata
Centrum Interpretacji Zabytku
Wstęp bezpłatny

Warszawa na wakacje: NGOsy Warszawy. Egzotyka już tu jest!

Grafika. Na szarym tle napis Warszawa na wakacje

Wakacyjne spotkanie z cyklu NGOsy Warszawy. Tym razem do współpracy zaprosiliśmy stowarzyszenie Krajobraz.

 W czasie pandemii lokalne podróżowanie bywało jedyną możliwą formą uprawiania turystyki. Wiele osób odkryło przy tej okazji, że miarą atrakcyjności podróży nie jest liczba przebytych kilometrów. Być może wraz z luzowaniem obostrzeń wrócimy do starych przyzwyczajeń i marzeń o egzotycznych podróżach, ale z powodów etycznych i środowiskowych lepiej byłoby dla nas wszystkich, gdybyśmy byli w stanie przynajmniej jakąś część tych wypraw zamienić na poszukiwanie egzotyki w naszym najbliższym otoczeniu. I nie jest to trudne!

Turystyka i rynek turystyczny opierają się w końcu na zarządzaniu naszymi oczekiwaniami. Wystarczy więc w odpowiedni sposób „opowiedzieć” nam warszawskie otoczenie, by dotąd mało spektakularne miejsce stało się godnym uwagi celem podróży. Jak to zrobić? Szukanie pretekstów do podróżowania i znajdywanie nieoczywistych tras to jeden z głównych celów działania stowarzyszenia Krajobraz. W trakcie spotkania poszukamy miejsc na terenie Warszawy i w jej okolicach, które przy niewielkim nakładzie czasu i środków stać się mogą ekscytującym celem wakacyjnej wyprawy – podróży życia, albo atrakcji last minute. Bo egzotyka już tu jest!

 

Wydarzenie odbędzie się na Facebooku Muzeum Warszawy

Gość: Jan Wiśniewski – historyk i nauczyciel historii, krajoznawca, badacz społeczny. Członek zespołu Fundacji Stocznia oraz Towarzystwa Krajoznawczego Krajobraz

Prowadzenie: Marta Żakowska – Muzeum Warszawy, Magazyn Miasta

Sprawdź pozostałe wydarzenia z cyklu Warszawa na wakacje.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.