Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

pon., 24.01.2022
18:30–20:00

Wykład online
Warszawa – nowe spojrzenia
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł

W oczach przybyszów – Warszawa widziana z zewnątrz | wykład prof. Błażeja Brzostka

Wykład w ramach cyklu Warszawa – nowe spojrzenia, podczas którego prof. Błażej Brzostek, historyk, badacz historii społecznej i dziejów miast, opowie o różnych punktach widzenia na miasto stołeczne Warszawę.

Zapraszamy na wykład wszystkich, którzy chcieliby poznać wybrane aspekty historii Warszawy od zupełnie nowej, nieoczywistej strony. Jesteśmy przekonani, że i varsavianiści, i osoby, których zainteresowanie historią stolicy dopiero się zaczyna, znajdą tu coś dla siebie!

Jednym z kapitalnych źródeł do poznania Warszawy są relacje przybyszów – obcych, którzy odwiedzili miasto i zostawili zapis opinii o nim, pisemny, ustny lub fotograficzny.

Podczas wykładu poznamy zaproponowany przez wykładowcę przegląd najciekawszych punktów widzenia tych dzisiejszych i historycznych przybyszów.


Wejściówki na wydarzenie będą do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

 

Sprawdź program wykładów w Centrum Interpretacji Zabytków.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.