Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

czw., 11.04.2024
18:00–19:30

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł

UNESCO w Polsce. Drewniane kościoły południowej Małopolski.

W zeszłym roku obchodziliśmy 10 rocznicę wpisu na listę światowego dziedzictwa UNESCO sześciu świątyń rzymskokatolickich z obszaru historycznej Małopolski wybudowanych w miejscowościach: Binarowa, Blizne, Dębno, Haczów, Lipnica Murowana, Sękowa. Te najlepiej zachowane i najstarsze drewniane kościoły gotyckie na tym terenie, dziś znajdują się w województwie małopolskim i podkarpackim. Na wykładzie przyjrzymy się kunsztowi ciesielskiemu czasów średniowiecznych na przykładzie obiektów UNESCO. Mimo, że wszystkie świątynie są wykonane w technice zrębowej, każda z nich ma unikalną bryłę, detal architektoniczny oraz wyposażenie wnętrz. Szczególnie wnętrza będą przewodnikiem po kilku wiekach sztuki sakralnej, pokazując przemiany artystyczne i stylistyczne.

Prowadzący: Ewa Perlińska-Kobierzyńska, historyczka architektury, kuratorka wystaw, opiekunka zbioru dokumentacji architektonicznej w Muzeum Warszawy, Jej zainteresowania naukowe koncertują się wokół architektury polskiej XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem środowiska warszawskiego. Przewodnik beskidzki kl. III na obszar całych Beskidów.

Wykład odbywa się hybrydowo. Można w nim uczestniczyć stacjonarnie w siedzibie Centrum Interpretacji Zabytków na Starym Mieście (obowiązuje limit miejsc: 30 osób) lub online z domu albo dowolnego miejsca.

Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Centrum Interpretacji Zabytku na Starym Mieście (ul. Brzozowa 11/13). Bilety do nabycia online lub w kasie Centrum Interpretacji Zabytku. KUP BILET NA WYKŁAD STACJONARNY

Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę kicket.com. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować. KUP BILET NA WYKŁAD ONLINE

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchową

ikona dostępności dla osób z niepełnosprawnością ruchu


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.