Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

pon., 15.04.2019
18:30–19:45

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł

Tajemnice win reńskich

Nie przypadkiem największe wina tego świata powstają z owoców zbieranych na stokach dolin rzecznych. Jednak mało która rzeka tak silnie związała się z tym szlachetnym napojem, by połączyć z nim swoje imię. Także nad Renem znajdziemy dziś najstarsze, nieprzerwanie działające winiarnie o tradycji sięgającej XIII wieku! Zapraszamy zatem do podróży po winnicach Hesji Nadreńskiej, Rheingau i Mittelrhein, spośród których co rusz wystrzeliwują w górę bajkowe zamczyska i które bywają tak strome, że owoce zbiera się tutaj w iście alpinistycznych warunkach.

Wykład z cyklu: NAJSŁYNNIEJSZE REGIONY WINIARSKIE ŚWIATA

Winorośl ma tę dziwną i zdumiewającą własność, że wybiera sobie do życia najpiękniejsze zakątki naszego świata. Bywa, że te najpiękniejsze z najpiękniejszych. Z uwagi na sięgające nierzadko starożytności tradycje winogrodnicze i winiarskie regiony te trafiają na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wykłady będą poświęcone takim właśnie wyjątkowym okręgom winiarskim: niemieckiej Nadrenii, węgierskiemu Tokajowi i włoskiemu Piemontowi.

Prowadzący: dr Michał Bardel jest dziennikarzem i nauczycielem akademickim, redaktorem naczelnym dwumiesięcznika „Czas Wina”, jurorem w międzynarodowych konkursach winiarskich, kierownikiem studiów podyplomowych z wiedzy o winie w Collegium Civitas. Wydał m.in. książki „Zbrodnia i wino. Sensacyjny przewodnik po winach świata”, „Korek czy zakrętka” (wydawnictwo Znak) oraz (wraz z W. Gogolińskim) dwa tomy „Wiedzy o winie”.

 

Sprawdź pozostałe wykłady poniedziałkowe w Centrum Interpretacji Zabytku


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.