Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 20.07.2024
18:00–19:00

Spacer
Centrum Interpretacji Zabytku
udział bezpłatny

Tajemnice Barbakanu | 71. Urodziny Starówki

Grafika. Żółty napis 71. Urodziny Starówki na zdjęciu kamienic z fajerwerkami w tle. Na zdjęcie nałożony kolor zielony.

Mury obronne wokół Starego Miasta, zakończone efektownym Barbakanem, nieodłącznie kojarzą się z powstaniem Warszawy jako miasta. Przez wiele lat służyły do celów obronnych i choć trudno w to dzisiaj uwierzyć, to w obecnej postaci są dla nas dostępne od czasów powojennych.

W czasie spaceru skupimy się na Piwnicy Gdańskiej, gdzie być może narodził się pomysł na bardzo znany komiks. Przyjrzymy się miejscu, gdzie według legendy mieszkała warszawska Syrenka, a przy okazji zajrzymy do jatek. Odwiedzimy także znaną polską poetkę  i damy się porwać rewolucji, której przewodził Kiliński. Na koniec poznamy także profesora Zachwatowicza, któremu zawdzięczamy przywrócenie murów do tkanki miejskiej.

Udział na podstawie bezpłatnych biletów do pobrania online.

Wydarzenie jest częścią programu 71. Urodzin Starówki.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.