niedz., 10.10.2021

Spacer
obowiązują zapisy

Szlakiem Powstania Warszawskiego na Starym Mieście | dla nauczycieli

Temat Powstania Warszawskiego jest bardzo ważny dla zrozumienia historii stolicy.

Zapraszamy nauczycieli na spacer jego szlakiem. Poruszają go Państwo na wielu lekcjach i w wielu kontekstach. Stare Miasto było jedną z najciężej doświadczonych dzielnic Warszawy. O jego historii widzianej przez pryzmat świadków i uczestników Powstania pragniemy Państwu opowiedzieć.

Poszukamy miejsc dawnych barykad, walk i kryjówek cywilów. Sięgniemy do wspomnień, poznamy niesamowite historie ludzi – świadków sierpniowych wydarzeń roku 1944, żołnierzy i żołnierek, warszawiaków i warszawianek, robinsonów warszawskich. Wierzymy, że wiedza zdobyta podczas spaceru wzbogaci Państwa zajęcia i zachęci do przychodzenia do nas z uczniami.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Spacer poprowadzi Monika Michałek – przewodniczka warszawska i pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Warszawy.

Na zakończenie zapraszamy Państwa na krótkie spotkanie informacyjne, podczas którego przedstawimy ofertę edukacyjną Centrum Interpretacji Zabytku.

Gdzie: Centrum Interpretacji Zabytku, ul Brzozowa 11/13

Obowiązują zapisy. Zgłoszenia poprzez formularz google przyjmujemy do 9 października 2021.

Na spacerze obowiązuje limit miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Więcej informacji: monika.michalek@muzeumwarszawy.pl