sob., 22.07.2017

Wstęp bezpłatny

Święto Starego Miasta

Święto Starego Miasta w Centrum Interpretacji Zabytku. 22 lipca 2017 roku Stare Miasto obchodzi 64. urodziny. W Centrum Interpretacji Zabytku tego dnia wszyscy chętni będą mogli odkryć historię wpisu Starego Miasta na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dla osób chcących aktywnie zdobyć wiedzę przygotowaliśmy trasę zwiedzania z zadaniami. Odpowiedzi trzeba będzie poszukać na ekspozycji. Poprawne odpowiedzi nagrodzimy drobnymi upominkami. Najmłodsi uczestnicy urodzin (ale nie tylko) mogą wziąć udział w otwartych warsztatach, podczas których wspólnie ustalimy, czym jest zabytek. Stworzymy także mapę światowego dziedzictwa.

Muzeum czynne jest od 10 do 19.00. Wstęp na wydarzenie bezpłatny.