Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 23.07.2022
17:00

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
udział bezpłatny

ŚWIĘTO STAREGO MIASTA: Drezno. Miasto jak Feniks

Wykład dr. Olafa Kwapisa, poświęcony odrodzeniu ze zniszczeń wojennych historycznej zabudowy centrum Drezna.

Sposób realizacji tej odbudowy przyniósł Dreznu wyróżnienie w postaci wpisania w roku 2004 na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podczas wykładu podejmiemy próbę zaprezentowania idei odbudowy, w której umiejętnie połączono historię z nowoczesnymi rozwiązaniami. Przyjrzymy się zmianom w podejściu do tkanki historycznej miasta od czasów socjalizmu po lata zjednoczenia Niemiec.

Dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badacz średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu), organizator europejskich podróży edukacyjnych. Związany z Collegium Civitas w Warszawie (kierownik studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje” oraz „Dziedzictwo śródziemnomorskie”). W Muzeum Warszawy pełni obowiązki kierownika Centrum Interpretacji Zabytku.

Informacje praktyczne

Miejsce: Centrum Interpretacji Zabytku, ul. Brzozowa 11/13


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.