Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

śr., 10.02.2021
18:30–20:00

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Spotkajmy się we Florencji  | ONLINE

Czarno białe zdjęcie panoramy Florencji. Widok na kopułę. Napis Spacery UNESCO środa 18:30

Wykład z cyklu: Spacery UNESCO

Podobno do dziś wśród licznych podróżnych przybywających do Florencji, zdarzają się przypadki syndromu Stendhala. Ten zespół emocjonalnego pobudzenia graniczącego z szaleństwem, ujawnia się w momencie spotkania z Miastem – Muzeum, w którym do dziś zachowały się najświetniejsze przykłady architektury renesansowej, wypełnionej dziełami sztuki wielu epok. Nietrudno zrozumieć nerwową zapaść przybyszów z Północy, gdy staje się pośrodku Piazza della Signoria z górującą nad nim wieżycą Palazzo Vecchio, czy wypełnioną rzeźbami tuż obok Loggia dei Lanzi albo przed obrazami w pobliskiej Galerii Uffizi… Choroba Stendhala to chyba jedyna przypadłość, na którą chcielibyśmy zapaść.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis jest historykiem sztuki, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendystą La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunktem w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badaczem średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu) oraz organizatorem europejskich podróży edukacyjnych. Kierownik studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje” oraz „Dziedzictwo  Śródziemnomorskie: Kultura, filozofia, sztuka” w Collegium Civitas w Warszawie.

Sprawdź pozostałe wykłady w Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.