Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

śr., 24.03.2021
18:30–20:00

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Spotkajmy się we Frascati | ONLINE

Grafika. Na różowym tle napis Spacery UNESCO. Spacery online Środa 18:30

Wykład z cyklu: Spacery UNESCO

Jeśli myślimy o kierunkach ucieczki od niedogodności Rzymu, zarówno tych wywołanych upałem, jak i zamieszkami o różnym charakterze, spoglądamy w stronę znajdujących się na południu Castelli Romani. Miejsce, w którym już starożytni Rzymianie wznosili swoje wille, a później powstawały feudalne zamki, to świetny przykład zespołu nowożytnych podmiejskich rezydencji arystokratycznych. W pierwszej kolejności przyjrzymy się Frascati i znajdującym się tam: Villa Falconieri (La Rufina), Villa Tuscolana (La Ruffinella), Villa Aldobrandini, Villa Sora i Villa Torlonia.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis jest historykiem sztuki, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendystą La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunktem w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badaczem średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu) oraz organizatorem europejskich podróży edukacyjnych. Kierownik studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje” oraz „Dziedzictwo  Śródziemnomorskie: Kultura, filozofia, sztuka” w Collegium Civitas w Warszawie.

Sprawdź pozostałe wykłady w Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.