Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 17.03.2021
18:30–20:00

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Spotkajmy się w Capraroli | ONLINE

Grafika. Na różowym tle napis Spacery UNESCO. Spacery online Środa 18:30

Wykład z cyklu: Spacery UNESCO

Nieopodal Viterbo, w Capraroli znajduje się Palazzo Farnese. Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, to większość z nas zna wnętrza tego pałacu. Robią one bowiem karierę w popkulturze jako architektoniczna scenografia wielu filmów, których akcja toczy się w Watykanie. Pałac w Capraroli stanowi idealne naśladownictwo stylu, użycia materiałów, architektonicznych funkcji ceremoniału, typowych dla siedziby papiestwa. Po wizycie w Capraroli udamy się na spacer do reprezentującego rzymski manieryzm Sacro Bosco (Świętego Gaju), czyli ogrodu w Bomarzo.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis jest historykiem sztuki, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendystą La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunktem w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badaczem średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu) oraz organizatorem europejskich podróży edukacyjnych. Kierownik studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje” oraz „Dziedzictwo  Śródziemnomorskie: Kultura, filozofia, sztuka” w Collegium Civitas w Warszawie.

Sprawdź pozostałe wykłady w Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.