Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

śr., 24.02.2021
18:30–20:00

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Spotkajmy się w Asyżu | ONLINE

Grafika. Na różowym tle napis Spacery UNESCO. Spacery online Środa 18:30

Wykład z cyklu: Spacery UNESCO

Miasto św. Franciszka jest kolebką zakonu braci mniejszych. Historia miłości Franciszka i Klary, ich domy i związane z nimi losy, związane są z późniejszym rozwojem kultu. Patron pochwały ubóstwa zapewne nie spodziewał się, że w miejscach związanych z jego życiem i śmiercią wyrosną potężne świątynie, których wartość wyznacza do dziś unikatowa jakość malarska fresków m.in. Cimabuego i Giotta. Warto zwrócić uwagę na cykl umieszczony w Górnym Kościele, opowiadający historię życia świętego w 28 scenach namalowanych w latach 1296-1300. „Kwiatki św. Franciszka” przywróciły ludziom miłość, a namalowane przez Giotta sceny, oddały nam realny obraz świata, pięknego boskim creatio.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis jest historykiem sztuki, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendystą La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunktem w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badaczem średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu) oraz organizatorem europejskich podróży edukacyjnych. Kierownik studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje” oraz „Dziedzictwo  Śródziemnomorskie: Kultura, filozofia, sztuka” w Collegium Civitas w Warszawie.

Sprawdź pozostałe wykłady w Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.