Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 20.01.2021
18:30–20:00

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Spotkajmy się na parkowych ścieżkach Poczdamu | ONLINE

grafika. Na szarym tle napis Spacery UNESCO online środa 18:30

Wykład z cyklu: Spacery UNESCO

Nieopodal Berlina znajduje się dawna letnia stolica Niemiec. Kojarzona głównie z rokokową rezydencją Fryderyka II Wielkiego – Sanssouci (pol. ‘bez trosk’), warta jest zapamiętania również jako miasto pałaców, parków i ogrodów. Wznoszone i urządzane w różnym czasie, zachowały do dziś pamięć o kulturowych ambicjach i fascynacjach swych fundatorów. Ścieżki naszej wirtualnej wędrówki zaprowadzą nas więc również do Neuer Garten, na Pawią Wyspę i do Schinklowskiego Glienice.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis jest historykiem sztuki, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendystą La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunktem w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badaczem średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu) oraz organizatorem europejskich podróży edukacyjnych. Kierownik studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje” oraz „Dziedzictwo  Śródziemnomorskie: Kultura, filozofia, sztuka” w Collegium Civitas w Warszawie.

Sprawdź pozostałe wykłady w Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.