Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

śr., 13.01.2021
18:30–20:00

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Spotkajmy się na berlińskiej Wyspie Muzeów | ONLINE

grafika. Na szarym tle napis Spacery UNESCO online środa 18:30

Wykład z cyklu: Spacery UNESCO

Horst Bredekamp, niemiecki historyk sztuki, zwraca uwagę na śródziemnomorski charakter architektury dziewiętnastowiecznego centrum Berlina. To szczególne pokrewieństwo wynika z celowej kreacji przestrzeni miejskiej z sercem w postaci współczesnej Wyspy Muzeów. Czy była to tylko realizacja ambicji pruskich władców, czy wynik szczególnego powiązania władzy i sztuki w szerszym, kulturowym wymiarze? Spróbujemy to rozstrzygnąć przyglądając się architekturze od Carla Friedricha Schinkla do Davida Chipperfielda.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis jest historykiem sztuki, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendystą La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunktem w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badaczem średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu) oraz organizatorem europejskich podróży edukacyjnych. Kierownik studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje” oraz „Dziedzictwo  Śródziemnomorskie: Kultura, filozofia, sztuka” w Collegium Civitas w Warszawie.

Sprawdź pozostałe wykłady w Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.