śr., 02.06.2021

5 PLN

Spacery UNESCO: Zamki nad Loarą | ONLINE

Grafika. Na różowym tle napis Spacery UNESCO. Spacery online Środa 18:30

Loara płynie przez żyzną dolinę, wśród winnic, gdzie arystokracja królewskiej Francji wzniosła ponad 300 wyjątkowych rezydencji. Od 1981 roku część Doliny Loary między Sully-sur-Loire a Chalonnes wpisana została na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Wartość tego miejsca określona jest jakością architektury, ale także pamięcią, że Dolina bywa nazywana „kolebką języka francuskiego” i Ogrodem Francji.

Podczas naszego spaceru odwiedzimy między innymi Amboise, Azay-le-Rideau, Chambord, Chaumont.

Prowadzący: dr Paweł Ignaczak – historyk sztuki

Informacje o wydarzeniu online

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

Sprawdź nasze pozostałe wykłady