Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 09.06.2021
18:30–20:00

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Spacery UNESCO. Werona | ONLINE

Grafika. Na różowym tle napis Spacery UNESCO. Spacery online Środa 18:30

Cykl: Spacery UNESCO

Werona to jedno z najbardziej eleganckich miast Italii. W czasach rzymskich ważny ośrodek gospodarczy i militarny, pozostawił do dziś znane nam dobrze pamiątki architektoniczne, takie jak Arena czy kościoły wczesnochrześcijańskie. W historię miasta wpisały się z losy słynnego rodu Scaligerich, którzy w miejscu dawnego rzymskiego forum założyli Piazza del Erbe, w pobliżu którego do dziś stoją ich nagrobki, dumnie przypominające o minionej chwale.

Od XV w. Werona wchodzi w skład Republiki Weneckiej, co pozwala jej w okresie spokoju na wzbogacenie miasta i jego mieszkańców. W naszym spacerze odwiedzimy wiele ważnych dla Werony pałaców, ale też jedne z najpiękniejszych ogrodów renesansowych – Giardino Giusti.

 

Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendysta La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badacz średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu), organizator europejskich podróży edukacyjnych. Od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”.

Informacje o wydarzeniu online

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

 

Sprawdź nasze pozostałe wykłady.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.