Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 14.07.2021
18:30–20:00

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Spacery UNESCO. Rzym siedmiu wzgórz: Palatyn | ONLINE

Grafika. Na różowym tle napis Spacery UNESCO. Spacery online Środa 18:30

Cykl: Spacery UNESCO

O ile Kapitol jest Wzgórzem Bogów, o tyle znajdujący się tuż obok Palatyn jest Wzgórzem Ludzi. To tu nad głową Romulusa przeleciało 12 sępów, oznaczających wróżbę o trwaniu przez 1200 lat miasta przez niego założonego. Wróżba myliła się co do czasu, bo 12 wieków trwał Rzym antyczny, ale samo Miasto istnieje do dziś. Na Palatynie rozpoczyna się historia cesarskiej władzy nad miastem i światem. Centrum Imperium Rzymskiego, siedziba jego władców do dziś nie jest nam znana w całości. Nasz spacer pokaże skalę dziedzictwa i potencjał artystyczny zachowany po dziś dzień.

 

Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendysta La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badacz średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu), organizator europejskich podróży edukacyjnych. Od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”.

Informacje o wydarzeniu online

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

 

Sprawdź nasze pozostałe wykłady.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.