Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

śr., 07.07.2021
18:30–20:00

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Spacery UNESCO. Rzym siedmiu wzgórz: Kapitol | ONLINE

Grafika. Na różowym tle napis Spacery UNESCO. Spacery online Środa 18:30

Cykl: Spacery UNESCO

Każda podróż do Rzymu musi rozpocząć się od „Głowy Świata” – Caput Mundi, czyli Kapitolu. Tam też staniemy, pośrodku charakterystycznie uwypuklonego placu, opodal pomnika cesarza Marka Aureliusza, aby zainicjować opowieść o nieśmiertelności Rzymu, o Wiecznym Mieście widzianym przez pryzmat historii, archeologii i dziejów kultury Miasta.

 

Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendysta La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badacz średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu), organizator europejskich podróży edukacyjnych. Od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”.

Informacje o wydarzeniu online

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

 

Sprawdź nasze pozostałe wykłady.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.