Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 23.06.2021
18:30–20:00

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Spacery UNESCO. Lucca | ONLINE

Grafika. Na różowym tle napis Spacery UNESCO. Spacery online Środa 18:30

Cykl: Spacery UNESCO

Dzisiejsze spotkanie z Luccą zaczyna się zawsze od pokonania imponujących fortyfikacji okalających historyczne centrum miasta, powstałych na przestrzeni XVI-XVII wieku. Skrywają one wnętrze antyczno-średniowiecznego miasta i wrastających w jego tkankę kolejnych kościołów, kamienic i pałaców, które dziś tworzą niepowtarzalny palimpsest historyczny.

Nasz spacer rozpoczniemy od dawnego forum, przekształconego w czasach średniowiecza w Plac Św. Michała Archanioła, którego dominantą jest fara pod tym samym wezwaniem. Przejdziemy przez kolejne place, przy których wznoszą się dawne siedziby patrycjuszowskie i kupieckie miasta słynnego we wczesnym renesansie z produkcji jedwabiu. Wejdziemy do wnętrza romańskiej katedry, gdzie przy wejściu znajduje się płaskorzeźba z labiryntem jako symbolem pielgrzymiej drogi, bo Lucca jednym z etapów średniowiecznego szlaku pątniczego Via Francigena.

 

Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendysta La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badacz średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu), organizator europejskich podróży edukacyjnych. Od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”.

Informacje o wydarzeniu online

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

 

Sprawdź nasze pozostałe wykłady.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.