Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 08.06.2022
18:30–20:00

Wykład online
Spacery UNESCO
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Spacery UNESCO: „God bless the Queen” – Opactwo i pałac Westminster

Grafika. Na szarym tle napis Spacery UNESCO online środa 18:30

Dzielnica Westminster z opactwem oraz pałacem są sercem i duszą Londynu. To miejsca ikoniczne, rozpoznawalne niemal dla wszystkich ludzi na świecie.

Opactwo było i pozostaje miejscem świętym, złączonym z początkami chrześcijaństwa na Wyspach oraz aktami ceremoniału królewskiego, w końcu nekropolią władców oraz zasłużonych Brytyjczyków. Pałac westminsterski, to z kolei widzialny znak i źródło angielskiej demokracji, kształtującej się przez wieki. Oba budynki są uosobieniem systemu władzy oraz wartości, które zrodziły się z burz i trudnych historycznych wyborów.

Dr Jarosław Pietrzak – historyk, adiunkt w Katedrze Historii Nowożytnej w Krakowie. Autor książki Księżna dobrodziejka. Katarzyna z Sobieskich Radziwiłłowa (1634-1694) – życie i działalność (Warszawa, 2016) oraz wielu artykułów naukowych publikowanych w „Zapiskach Historycznych”, „Res Historica”, „Klio”, „Studiach Wilanowskich” oraz wydawnictwach monograficznych. Zainteresowania badawcze wiąże z historią, rolą i miejscem kobiet w społeczeństwie we wczesnej epoce nowożytnej od XVI do XVIII wieku, historią podróży, dziejami rodów magnackich oraz przemianami kultury dworskiej, w tym ceremoniałami.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.


Sprawdź program wykładów w Centrum Interpretacji Zabytków.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.