Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 12.01.2022
18:30–20:00

Wykład
Spacery UNESCO
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Spacery UNESCO: Bayreuth | ONLINE

Grafika. Na szarym tle napis Spacery UNESCO online środa 18:30

Margrabina Wilhelmina oraz Wagner – te dwie postaci stworzyły słynne dziś Bayreuth, czyniąc ze stolicy prowincjonalnego księstwa miasto sztuki i muzyki.

Na zlecenie margrabiny wzniesiono barokowy budynek opery, a miejscową rezydencję rozbudowano, nawiązując stylistycznie do Wersalu. Zachowana korespondencja z Wolterem świadczy o zainteresowaniach, które uczyniły z Wilhelminy skuteczną i postępową reformatorkę księstwa Bayreuth.

Drugi teatr, zwany ludowym, powstał w Bayreuth w XIX wieku. Wybudowany na potrzeby inscenizacji Wagnerowskich, miał zaspokoić ambicje kompozytora i stał się na długie lata miejscem organizacji słynnego festiwalu operowego.

Spacer po Bayreuth poprowadzi historyk sztuki, dr Paweł Ignaczak.

Dr Paweł Ignaczak – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzi badania nad warszawskim środowiskiem graficznym XVIII w. oraz nad grafiką i kolekcjonerstwem w Polsce i Francji od XVIII do XX w. Kurator Gabinetu Portretów w Muzeum Warszawy.

Informacje praktyczne:

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online. Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.


Sprawdź program wykładów w Centrum Interpretacji Zabytków.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.