sob., 10.09.2022

Spacer

Spacer z prof. Martą Leśniakowską – ulice Okólnik i Foksal

Profesor Marta Leśniakowska, historyczka sztuki z Polskiej Akademii Nauk, podczas spaceru oprowadzi po kilku miejscach, ważnych dla dziejów architektonicznych stolicy.

Na tych dwóch ulicach można śledzić kulturę architektoniczną Warszawy na przestrzeni ponad dwóch stuleci.

Ulica Okólnik z jej „Dzielnicą muzyczną”: Muzeum Chopina w pałacu Ostrogskich i Uniwersytetem Muzycznym im. F. Chopina (d. Akademia Muzyczna), oraz z Biblioteką Krasińskich, której wnętrze zostanie nam specjalnie udostępnione.

Ulica Foksal: niegdyś jedna z najelegantszych ulic Warszawy, na której zachowały się oryginalne obiekty: pałac Zamoyskich z założeniem ogrodowym i bogate kamienice dochodowe z przeł. XIX/XX w.

Miejsce zbiórki: przed Biblioteką Krasińskich na Okólniku

Bilety: 5 zł, bilety można kupić w kasie biletowej Centrum Interpretacji Zabytku lub online.

Prof. IS PAN dr hab. Marta Leśniakowska – historyk i krytyk sztuki, związana z Instytutem Sztuki PAN.