Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 30.07.2022
11:00–12:30

Spacer
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł

Spacer „Wszyscy ludzie króla”

Stanisław August, król Rzeczpospolitej Obojga Narodów, władca oświecony i absolutny, pragnący zreformować państwo i wprowadzić racjonalne rządy nie ma łatwego zadania. Otoczenie monarchy powinno wspierać jego działania, współpracować i doradzać, wypełniać swoje obowiązki państwowe i aktywnie uczestniczyć w procesie zmian, które król chce wprowadzić.

Na kogo może liczyć, a kto okaże się zdrajcą?

Spacer „Wszyscy ludzie króla”, to opowieść o osobach mających wpływy na królewskim dworze, rywalizujących o względy monarchy: politycy, zdrajcy, jurgieltnicy, ale też rodzina i doradcy Stanisława Augusta, a także artyści i literaci. Na naszym szlaku spacerowym ożyją barwne postaci, które ogrzewały się w świetle majestatu monarchy, które pracowały dla króla lub go zdradzały.

Król Stanisław August w pracowni Bacciarellego, Leonard Straszyński, 1859, Bruksela, zb. Muzeum Warszawy


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.