sob., 29.07.2023

Spacer
udział bezpłatny

Spacer „Uwolnić kwiaciarkę”

Podczas spaceru odwiedzimy miejsca niedostępne lub trudno dostępne dla publiczności. Zobaczymy, co kryją zamknięte i okratowane podwórka, zajrzymy do sieni kamienic i odkryjemy skarby przeszłości uratowane przy odbudowie Starego Miasta.

Tytułowa kwiaciarka jest uroczą rzeźbą ustawioną w latach 70. na dziedzińcu kamienic przy Brzozowej, pięknie prezentującą się wtedy na tle zielonego bluszczu.

Udział na podstawie bezpłatnego biletu do pobrania online lub w kasie.

Miejsce zbiórki: Centrum Interpretacji Zabytku, ul. Brzozowa 11/13

Zdjęcie: Kwiaciarka autorstwa Ireny Nadachowskiej, Edward Hartwig, po 1975, Warszawa, zbiory Muzeum Warszawy