Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

wt., 13.12.2022
18:30–20:00

Wykład online
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł

Śladami UNESCO w Azji. Śladami Buddy w Azji

Nauki Siddharthy Gautamy, który dzięki wyrzeczeniu się pokus oraz medytacji osiągnął stan duchowej doskonałości, legły u podstaw systemu filozoficzno-religijnego, który w dniu dzisiejszym skupia 500 mln wyznawców na całym świecie. Początki tej religii nie były jednak proste i w takich krajach jak Indie, Chiny czy Japonii jej zwolennicy byli prześladowani. Jak zatem doszło do tego, że w tak wielu państwach Azji spotykamy świątynie stanowiące ważne pomniki dziedzictwa? W długą podróż od Japonii, poprzez Koreę Południową, Chiny, Nepal, Pakistan, Indie, Sri Lankę, Bangladesz, Indonezję, Tajlandię, Laos zabieram Państwa śladami nie tylko UNESCO, ale miejsce, gdzie napotkać można pamiątki z życia Buddy.

Prowadzący: dr. Jarosław Pietrzak

Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę eWejsciowki.pl. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.