Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 02.10.2021
17:30–19:00

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
wstęp bezpłatny

Rzym na bis: Forum Romanum | Weekend seniora z kulturą

Muzeum Warszawy bierze udział w tegorocznej akcji „Weekend seniora z kulturą” organizowanej przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, której celem jest zachęcenie seniorów i seniorek do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W tych dniach do wszystkich oddziałów Muzeum wejście dla seniorów i seniorek jest bezpłatne! Zapraszamy do odwiedzania naszych wystaw stałych, czasowych, a także do udziału w wydarzeniach.

Rzym na bis: Forum Romanum

Centrum Interpretacji Zabytku zaprasza na wykład o najważniejszym placu świata – Forum Romanum. Chcemy wraz z Państwem przyjrzeć się tej antycznej dolinie władzy, która fascynowała pokolenia archeologów i podróżników. Zachowane fragmenty świątyń, bazylik, łuków i dróg świadczą do dziś o wielkości cywilizacji rzymskiej. Spacer pośród śladów pamięci pozwala zrozumieć naszą cywilizację i przekonać się, że wiedza o przemianach tego miejsca zbliża nas, do kulturowej wspólnoty śródziemnomorskiej.

Limit miejsc: 24 osoby.

Bezpłatne wejściówki można pobrać przez internet, jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 bilety.

Dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”, kierownik Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy.

Sprawdź wszystkie wydarzenia w ramach Weekendu seniora z kulturą.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.