Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 03.10.2021
16:00–17:30

Wykład
Centrum Interpretacji Zabytku
wstęp bezpłatny

Rzym na bis: Fora cesarskie | Weekend seniora z kulturą

Muzeum Warszawy bierze udział w tegorocznej akcji „Weekend seniora z kulturą” organizowanej przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, której celem jest zachęcenie seniorów i seniorek do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W tych dniach do wszystkich oddziałów Muzeum wejście dla seniorów i seniorek jest bezpłatne! Zapraszamy do odwiedzania naszych wystaw stałych, czasowych, a także do udziału w wydarzeniach.

Rzym na bis: Fora cesarskie

Odkrywka archeologiczna Forów Cesarskich w Rzymie jest fascynująca opowieścią o związkach władzy i sztuki.

Odpowiemy między innymi na pytanie, dlaczego Juliusz Cezar, Oktawian August, Wespazjan, Trajan i Nerwa decydowali się na potężne inwestycje w budynki użyteczności publicznej, dostępne dla ogółu Rzymian?

Niezwykle interesujące są dzieje pierwszego luksusowego domu towarowego, który dostrzec można do dziś, przechodząc Via dei Fori Imperiali. Fora cesarskie to pigułka wiedzy o potędze i upadku, pięknie i dydakturze, o wszystkich aspektach świetności dawnego Imperium Rzymskiego.

Limit miejsc: 24 osoby.

Bezpłatne wejściówki można pobrać przez internet, jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 bilety.

Dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”, kierownik Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy.

Sprawdź wszystkie wydarzenia w ramach Weekendu seniora z kulturą.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.