Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

pon., 06.12.2021
18:30–20:00

Wykład
Bliski Wschód od Kuchni
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł

Qahwah arabiyya: społeczno-kulturowe spotkanie z Bliskim Wschodem przy arabskiej kawie | ONLINE

Poranny aromat kawy? Mielonej, parzonej lub gotowanej… Każdy z nas ma swoją ulubioną, ale jaka jest ta która przypomina nam Afrykę Północną i Bliki Wschód? Z kardamonem, cynamonem czy sama mała czarna?

Zapraszamy na kolejną odsłonę spotkań, które pozwolą nam zrozumieć odmienności społeczno-kulturowe oraz to, co nas łączy, poprzez smak kawy. Tym razem punktem wyjścia do dyskusji będzie kawa w Afryce Północnej i Bliskim Wschodzie, wzbogacone o lokalne przepisy oraz to co dzieje się wokół niej.

Dr Magdalena El Ghamari – doktor nauk społecznych. Pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych (INPISM) oraz Kierownik Pracowni Bezpieczeństwa Kulturowego Collegium Civitas w Warszawie. Członek Society for Libyan Studies (The British Academy), Zainteresowania naukowe: religia i kultura świata arabsko – muzułmańskiego oraz militarne aspekty bezpieczeństwa (terroryzm). Prywatnie miłośniczka kuchni bliskowschodniej oraz architektury i sztuki Islamu.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online. Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.


Sprawdź ofertę wykładów Centrum Interpretacji Zabytków.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.