Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

śr., 24.05.2023
11:00–12:15

Spacer
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł

Przechadzka z przewodnikiem. Dobry adres – Starówka

Zwiedzanie Warszawy – dostosowane do możliwości dojrzałych dorosłych, trasy są nieforsowne, bardzo interesujące i przyjemne.

Dobry adres – Starówka

„Ach, zamieszkać, zamieszkać wysoko i zapraszać gołębie z obłoków, z ukochanym wychylić się z okien na Starówkę, gdzie radość i spokój…”

– śpiewa Irena Santor.

Komu taki sen o Starym Mieście się ziścił?
Kto związał swoje losy ze Starówką?

Spacer ujawni historie i adresy znanych oraz lubianych osobistości XX wieku.

Zaczniemy od momentu, gdy Polska odzyskuje niepodległość po I wojnie światowej. Zobaczymy, w której kamienicy zamieszkali profesorowie UW i Politechniki, a gdzie pracownicy Pocztowej Kasy Oszczędności. W wyobraźni przeniesiemy się do 1928 roku, kiedy to świeżo odnowione fasady kamienic rynkowych zaczynają przyciągać przechodniów jasnymi kolorami, a odsłaniane sukcesywnie gotyckie mury miejskie wabią historyków. A jak to będzie w latach 50. XX wieku, gdy zamieszkanie w staromiejskich kamienicach stanie się marzeniem?

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Prowadzenie: Agnieszka Trepkowska

Miejsce spotkania: kasy ul. Brzozowa 11/13, Centrum Interpretacji Zabytku

Maksymalna liczba uczestników: 25 osób

Kontakt: Krystyna Stroynowska, tel.: 22 277 43 78

Kliknij, żeby sprawdzić daty, tematy i opisy Przechadzek z przewodnikiem.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.