Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

śr., 15.06.2022
18:30–20:00

Wykład online
Polskie pomniki historii
Centrum Interpretacji Zabytku
5 PLN

Polskie pomniki historii: Poznań. Historyczny zespół miasta

Polskie pomniki historii to seria wykładów poświęconych najważniejszym obiektom – architektonicznym świadkom polskich dziejów – którym nadano tytuł Pomnik Historii w uznaniu szczególnych wartości materialnych i znaczenia dla naszego kraju.

O czym będzie wykład online?

Poznań jest jednym z najważniejszych i najstarszych miast naszego kraju, wpisane w 2008 roku na listę Polskich Pomników Historii. W ten sposób wyróżniono jedynie tę część współcześnie rozległej metropolii, która obejmuje historyczny zespół miasta.

Dlatego opowiemy przede wszystkim o Ostrowie Tumskim, Zagórzu, Chwaliszewie, Starym Mieście w obrębie nowożytnych murów miejskich i dawnych przedmieściach. Głównym tematem wykładu będą przemiany urbanistyczne i architektoniczne miasta od średniowiecza do współczesności.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badacz średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu), organizator europejskich podróży edukacyjnych. Związany z Collegium Civitas w Warszawie (kierownik studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje” oraz „Dziedzictwo śródziemnomorskie”). W Muzeum Warszawy pełni obowiązki kierownika Centrum Interpretacji Zabytku.

Informacje praktyczne:

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online. Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.


Sprawdź program wykładów w Centrum Interpretacji Zabytków.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.