Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

pon., 21.02.2022
18:30–20:00

Wykład online
Polskie pomniki historii
Centrum Interpretacji Zabytku
5 zł

Polskie pomniki historii: Kościoły średniowiecznego Stargardu

Stargard, w średniowieczu jeden z najpotężniejszych ośrodków miejskich Pomorza Zachodniego, należący do Hansy, konkurencyjny wobec niedalekiego Szczecina, słynął z potężnego systemu fortyfikacji oraz interesujących budowli sakralnych.

Niegdysiejsza Fara, dziś Kolegiata NMP to jeden z najwybitniejszych obiektów sakralnych pobrzeża Bałtyku. Wraz z zachowanymi murami obronnymi w roku 2010 wpisana została na listę „Polskich pomników historii”. Dzięki niej Stargard znalazł się także na europejskim szlaku „gotyku ceglanego”.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”, kierownik Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.


Sprawdź harmonogram wszystkich wykładów.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.